Klocki Clementoni - kreatywne klocki dla Twojego dziecka✅

⭐Clementoni to zabawki spod skrzydła włoskiej marki, które projektowane są dla dzieci już od pierwszych chwil ich życia. Wśród nich znajdziemy zabawki inspirowane popularnymi postaciami z bajek, figurki, grzechotki oraz pojazdy na dzieci 🧒👧. Na szczególną uwagę zasługują jednak klocki gumowe Clementoni, z uwagi na miękkość materiału oraz kilka innych czynników. Jakich? Przekonajmy się.
A gdy Państwo poszukują najlepszych klocków z szerszego wyboru zachęcamy do przeczytania takowego artykułu na naszym blogu.

Co to jest Clementoni?

⭐Twoje dziecko zasługuje na wszystko, co najlepsze. Dlaczego więc nie korzystać z najnowszych zdobyczy naukowych❓ Poznaj markę Clementoni. Włoski producent stawia przede wszystkim na zabawę, ale i rozwój.

Główna dewiza marki wskazuje na to, aby nie tylko bawić, ale i edukować. To niemal doskonały pomysł na to, aby nie zabierać maluszkom tego, co uwielbiają robić, ale w ramach radosnego rytuału dać jeszcze więcej bodźców do wszechstronnego rozwoju.

Clementoni – zabawki idealne dla Twojej pociechy

⭐Nie da się ukryć, że klocki stanowią jedną z najbardziej popularnych zabawek dla dzieci 🧒👧 na świecie. Gwarantują mile spędzony czas, przy tym zapewniając wiele innych korzyści. Przyczyniają się do rozwijania wyobraźni oraz zdolności manualnych.

Klocki Celementoni sprawdzą się dla dzieci 🧒👧 w niemal każdym wieku. Produkty marki posiadają ciekawy kształt i design. Nie są, jak to w przypadku takich zabawek bywa, klasycznymi prostopadłościanami, lecz sześcianami z nieco zaokrąglonymi brzegami. Ich dużym atutem jest żywa kolorystyka. Dzięki czemu każde dziecko może tworzyć własne konstrukcje, poznając nowe barwy.

Marka Clementoni jak już wspomnieliśmy, przykłada dużą wagę do rozwoju maluszków. Dba także o to, aby ich produkty spełniały wymagania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Seria baby to asortyment głównie skierowany do niemowląt. Dla starszych dzieci polecamy klocki Clementoni oraz puzzle o zaawansowanych wzorach.

Klocki Clementoni – różnorodność kształtów i kolorów

⭐Clementoni kocki powstały z myślą o rozwoju manualnym, pobudzaniu wyobraźni, kreatywności, nauce kolorów i kształtów. Clementoni klocki konstrukcyjne wyróżniają się ponad innymi produktami tego typu miękkim materiałem, dzięki czemu są łatwe w układaniu i bezpieczne dla dzieci🧒👧 w każdym wieku. Rodzice nie muszą obawiać się o branie do buzi takich zabawek. Pedagodzy doceniają wpływ na rozwój i fantazję dziecka. Dziecku pozostaje frajda i duma z samodzielnego tworzenia dzieła.
Polecamy także zapoznać się z klockami, które odziałują na dziecko!

Clementoni klocki gumowe to strzał w dziesiątkę

⭐Miękkie klocki Celementoni to istny raj dla maluszków. Warto podkreślić, że jest to szansa nie tylko na samodzielną zabawę w zaciszu pokoju, ale i doskonała okazja na spędzenie czasu razem w gronie rodzinnym. Oferta marki jest naprawdę szeroka. Spośród produktów, które warto poznać, wymieniamy m.in.:

✅Clemmy Baby – to woreczek zawierający 48 klocków. Wszystkie z nich są miękkie, pachnące i niezwykle przyciągające. Twoje dziecko z pewnością je pokocha;

✅Soft Clemmy auto z klockami – może być wykorzystane zarówno do przechowywania klocków, jak i zabawy. Przez okna samochodu można wyjmować i wkładać klocki, co stanowi dużą frajdę i świetny trening umysłu i zdolności manualnych;

✅Laboratorium mechaniki samochód wyścigowy – tworząc taki model, można osiągnąć naprawdę realistyczny wygląd. Zestaw ten przeznaczony jest dla starszych dzieci;

✅Pociąg farmera – taki pojazd to niezwykła atrakcja. Oprócz tego w środku znajdziemy istny zwierzyniec – pieska, króliczka, krówkę, czy kaczątko. Zabawa na wiele godzin gwarantowana.
Równie dobra zabawa i rozwój mogą zapewnić puzzle.

Korzyści z zabawy klockami Clementoni

⭐Wspomnieliśmy już o wielu walorach edukacyjnych, jakie możemy osiągnąć dzięki zabawie przy użyciu klocków Clementoni. Pora podsumować je w jednym miejscu. Warto wspomnieć, że nawet specjaliści zgodnie twierdzą, że układanie klocków to nie tylko przyjemna i ciekawa, ale i niezwykle rozwojowa forma spędzania czasu. Również dobrą formą spędzenia czasu z dzieckiem jest spacer!
Zaletą klocków Clementoni jest także:

✅Ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej;

✅Trening cierpliwości i koncentracji;

✅Nauka zależności przyczynowo-skutkowych;

✅Rozwój wyobraźni i kreatywności;

✅Doskonalenie umiejętności manualnych.

Kupując miękkie klocki Clementoni możemy liczyć także na stymulowanie wielu zmysłów. Przyjemnie pachną, posiadają miłe dla oka kolory i są delikatne w dotyku. Jak więc widać korzyści zabawy tymi zabawkami jest naprawdę wiele. Najbardziej istotne jest jednak to, że maluszki je wprost uwielbiają.

Mamy nadzieje, że przybliżyliśmy nieco markę Clementoni i jej starania o dobro dzieci 🧒👧, oraz rozwijaliśmy wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu klocków włoskiej firmy. Taka inwestycja w dziecko z pewnością zaowocuje w przyszłości.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Co to jest Clementoni?

Marka Clementoni stawia na rozwój poprzez zabawę. W swojej ofercie posiada spory wybór zabawek, które to umożliwiają. Wśród nich najpopularniejsze to klocki Clementoni.

Jakie korzyści odniesie dziecko bawiąc się klockami Clementoni?

Wśród korzyści, które może odnieść dziecko bawiąc się klockami Clementoni możemy wymienić: trening cierpliwości i koncentracji, nauka zależności przyczynowo-skutkowych, rozwój wyobraźni i kreatywności, czy doskonalenie umiejętności manualnych.

Klocki Celementoni - dla kogo?

Producent w swojej ofercie posiada serię Baby skierowaną głównie dla niemowląt. Klocki Clementoni stworzone są dla nieco starszych dzieci.